5 książek o tematyce podróżniczej

Książki o tematyce podróżniczej, które ostatnio przeczytałam, to:

  1. „Podróżniczki. Dziewczyny, które nie znały granic” Jarosław Molenda

Portrety czternastu kobiet, które nie poddawały się „przeciwnościom losu” i na przekór podążały za wolnością, przejawiającą się ciekawością świata i związanymi z nią podróżami. Historyczne i współczesne podróżniczki, których życiorysy autor stara się przybliżyć, to: Świętosława, Dorota Falak, Anna Jadwiga Sapieżyna, Ewa Felińska, Narcyza Żmichowska, Helena Sanguszko, Maria Beatrix z Krasińskich Raczyńska, Anna Neumanowa z Szawłowskich, Helena Rogozińska, Ewa Dzieduszycka, Jadwiga Mrozowska – Toeplitz, Maria Antonina Czaplicka, Krystyna Chojnowska – Liskiewicz, Elżbieta Dzikowska.

2. „Jestem szczęśliwym singlem. O związkach, miłości i szczęściu” Beata Pawlikowska

Opowieść z życia podróżniczki w stylu poradnika, przeplatająca opisy doświadczonych przeżyć podczas podróży oraz życia, które doprowadziły ją do punktu zrozumienia i akceptacji relacji, podążając w stronę związku z drugim człowiekiem.

3. „Blondynka na Wyspie Zakochanych” Beata Pawlikowska

Historia z życia pisarki i podróżniczki, która wybiera się w podróż swojego życia, gdyż jej finał jest na tyle zaskakujący, że wydaje się być niczym romantyczny sen prowadzący ją do najważniejszego spotkania pełnego wymarzonych uczuć.

4. „Blondynka na Hawajach” Beata Pawlikowska

Opis podróży podróżniczki na Hawaje, gdzie pragnęła się znaleźć od wielu, wielu lat. Ciekawe opisy przygód, doświadczeń przeplatane z opowieściami o historii i mitach krążących wokół wysp hawajskich.

5. „Mała Wielka Wyspa Wielkanocna. W poszukiwaniu rozwiązania jednej z najbardziej intrygujących zagadek świata” Marek Fiedler

Opis podróży autora, który wraz z synem wybiera się na Wyspę Wielkanocną, by poznać historię, kulturę i obyczaje oraz inne ciekawe rzeczy związane z tym miejscem, które zdobyło światową sławę dzięki niesamowitym posągom „moai„.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s