Felieton nr 4 „Za dużo jem cukru”


– Zdecydowanie zbyt dużo jem cukru. – pomyślała zaglądając do lodówki.

Tak. Okazało się że ostatnio przytyła parę kilogramów. Przestała się mieścić w ulubione jeansy.

A do tego zewsząd dobiegały informacje o coraz to nowszych, rewolucyjnych dietach. I jeszcze, jakby nie dość było powodów, siedzący tryb życia – dom, praca, auto.


Właściwie to jakby tak się zastanowić to ciągle albo siedziała albo leżała.
I wszyscy wokół to samo, więc nawet myśleć o tym by poćwiczyć jogę jej się nie chciało. A co dopiero przebrać się w strój sportowy i wyginać ciało w te asany.

Nie miała nic do jogi, bo lubiła ją ćwiczyć jednak w obecnym stadium do którego zaprowadziło ją życie więcej miejsca było dla czegoś co jest mniej zdrowotne. Średnio (jeszcze) śmieciowe jedzenie, wino co wieczór, papierosy i ciągłe niezdecydowanie.

Czasem leżała na łóżku patrząc w sufit lub ścianę (gdy leżała na boku) i gapiła się albo w białą przestrzeń swoją głową albo w naklejkę przedstawiającą mapę.
Leżała, rozmyślając. I chociaż dobrze wiedziała, że to pewien etap jej egzystencji to już chciała podjąć działanie: napisać tą cholerną książkę czy pojechać na lotnisko, wsiąść w samolot i polecieć do ciepłych krajów.


Jednak bezsilność przejmowała ster, pozbawiając ją energii by sięgnąć po długopis czy zaplanować wycieczkę. Przecież nie mogłaby tak. Tak po prostu i bez planu.


Uczyła się więc planowania. Co również uważała że jej nie wychodzi. Bo co z tego że rozpisała sobie plany na cztery miesiące, jak z momentem zapisania, całkowicie przestała realizować cokolwiek z nich. Jakby sama sobie robiła na złość.

Nie było więc co odhaczać w kalendarzu. I pojawiał się kolejny powód do frustracji. Kolejne rozczarowanie. Frustracja plus frustracja, jakby je tak zsumować to przez poprzednie lata tyle się ich nazbierało że przyćmiły całkowicie jakiekolwiek sukcesy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s