Figurka z serialu „Dom z papieru”

Dawno nie pisałam żadnego posta, ale to dlatego, przyznaję się z „ręką na sercu”, że od ponad miesiąca rozmyślałam o tym właśnie projekcie, który zamierzam tutaj opisać. Mianowicie, chodzi o figurkę, która jest przedstawieniem stroju bohaterów z serialu „Dom z papieru” (prod. 2017), w rezultacie, okazała się być indywidualnością która skradła moje serce i trudno się jest z nią rozstać. No ale, bez sentymentów.

Aha, co jest jedną z ważniejszych informacji, to to ze została zrobiona dzięki projektowi hiszpańskiej autorki figurek wykonywanych w technice amigurumi – Petus Ochoa. Owa pani ma oczywiście swój kanał na You Tube. Po wpisaniu nazwiska w wyszukiwarce You Tube, pojawi się mnóstwo ciekawych szydełkowych postaci.

Figurka z serii „Dom z papieru”

Figurka ma około 40 centymetrów wysokości, a w ramionach ma 14 centymetrów. Wykonana jest w całości z bawełniano – akrylowych włóczek, wypełniona wypełniaczem do poduch, konstrukcja w środku to druty, plastikowy patyk, taśma papierowa. Oczy przyklejone na kleju silikonowym, pierwotnie posiadały niebieskie tęczówki, które pomalowałam farbą akrylową w kolorze czarnym, a po wyschnięciu utrwalilam bezbarwnym lakierem do paznokci.

Poniżej krótki film na temat figurki, gdzie opowiadam jak powstała.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s