W jaki sposób wykonać słupek na szydełku?

Słupek to kolejny, trzeci podstawowy splot szydełkowy. Żeby więc wszystko było skompletowane postanowiłam nagrać film, w którym przedstawię wskazówki w jaki sposób owy splot wykonać, szybko i sprawnie. Jak pozostałe sploty jest bardzo prosty do nauczenia się by go robić, chodzi tylko i wyłącznie o praktykę, czyli powtórzenie wiele razy by wyćwiczyć rękę, tempo oraz by forma robótki stała się zadowalająca – równa przy krawędziach i by oczka były jednakowej wielkości oraz by podczas wykonywania robótki, oczek nie omijać, więc spostrzegawczość również się liczy.

W filmie który umieściłam poniżej opowiadam o tym splocie krok po kroku pokazując wskazówki do jego nauczenia się. Film jest krótki, lecz chodzi o to by samodzielnie wykonywać robótkę, co można zrobić odtwarzając film potrzebną ilość razy. Same konkrety, które są właściwie najważniejsze.

Splotem słupka można wykonać wiele rzeczy. Jest on wzorem ażurowym, więc sweter prezentowałby się ciekawie, być może w połączeniu ze splotem półsłupka. Ciekawie mógłby wyglądać na szydełkowej poszewce na poduszkę. Jest wiele pomysłów, a jeszcze więcej pojawia się podczas szydełkowania. Pozostawiam więc inwencję twórczą osobom chcącym się nauczyć szydełkowania, a swoje pomysły z czasem dla przykładu będę prezentowała.

Miłego szydełkowania!

Instrukcje do wykonania splotu słupka na szydełku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s