W jaki sposób wykonać łańcuszek na szydełku?

Łańcuszek to podstawowy szydełkowy, od którego rozpoczyna się każdą robótkę szydełkową. Wzór ten jest bardzo prosty do nauczenia się i nie wymaga wielu akcesoriów, jedynie: szydełko oraz włóczkę. W pierwszej kolejności potrzebne jest opanowanie tych narzędzi, w sensie takim, by właściwie i wygodnie umieścić je w dłoniach, a następnie, po kilku próbach przychodzi wprawa w tej czynności i wzór wykonuje się sprawniej, szybciej, co powoduje że wygląda on na naturalnie luźny i każde oczko jest takiej samej wielkości. Te kryteria są wymagane by dalsza część robótki, która będzie oparta na podstawie łańcuszka prezentowała się ładnie i estetycznie, oraz miała odpowiednią formę.

W krótkim filmie, który nagrałam dla każdej osoby która chciałaby się nauczyć podstaw szydełkowania przedstawiam w jaki sposób wykonać splot łańcuszka. Starałam się dokładnie wyjaśnić krok po kroku każdy z wymaganych elementów niezbędnych do osiągnięcia właściwego rezultatu.

Zapraszam do obejrzenia i ćwiczeń, wykonując, co podkreślam, kilka a nawet kilkadziesiąt razy ten wzór, po to by osiągnąć najlepszy efekt i sprawność w rękach.

Film instruktażowy: W jaki sposób wykonać łańcuszek na szydełku?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s