„Kraina lodu 2”

Film który zachwyca animacją, w całości pięknie się prezentuje. Elsa i Anna, to tak urodziwe postacie, że aż hipnotyzują. Postać Olafa rozśmiesza do łez, a jednocześnie swoimi słowami daje cenne wskazówki. Kristoff i Sven są oczywiście niezbędni. A cała reszta, te kolory, te postacie i pomysł na scenariusz…ahh.

Tak, zachwycam się. Właściwie, to ani na scenariuszach, ani na animacjach się nie znam. Mogę tylko powiedzieć to co widziałam.

Elsa, dorosła kobieta obdarowana magicznymi mocami, zaczyna słyszeć głos, jakby śpiew i okazuje się że słyszy go tylko ona. Głos jej odpowiada kiedy ona do niego nawołuje i sprawia wrażenie jakby próbował ją przywołać. Nie daje to Elsie spokojnie żyć. Jednak i tak wie, że jest kimś innym niż próbuje być, że ma jakiś inny cel w swoim życiu, niż to życie które próbuje odgrywać bez przekonania i bardziej ze względu na siostrę i jej prośby niż ze świadomością, że robi coś właściwie.

Elsa ma wrażenie, że głos próbuje ją przed czymś przestrzec, jednak nie mówi o tym siostrze, bo wie, że powinna się z tym zmierzyć sama. Do czasu jednak, gdy pewnego wieczoru budzi się późno w nocy a jej moce oraz zaklęcia powodują, że cztery żywioły próbują w jakiś dziwny sposób zniszczyć rodzinne miasto .

Postanawia więc wyruszyć w drogę, w pogoni za głosem. Chce dokonać tego sama, jednak jej uparta siostra się nie zgadza, więc wyruszają wszyscy razem: Elsa, Anna, Kristoff, Sven i Olaf.

Kiedy docierają do lasu, zaczynają się dziać różne magiczne rzeczy, a gdy wstępują do środka, cała historia zaczyna nabierać sensu, a każdy ze szczegółów, które wcześniej były niezrozumiałe, łączy się w całość z poprzednimi…

Film to zdecydowanie przyjemność oglądania i przez te ponad 1,5 h nie sposób oderwać wzrok od ekranu, gdyż zaciekawia od początku, w międzyczasie przeraża i rozśmiesza, by na końcu wzruszyć do łez.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s