W jaki sposób połączyć cztery „kwadraty babuni” szydełkiem?

Ciąg dalszy wskazówek w których przedstawiam krok po kroku w jaki sposób połączyć „kwadraty babuni”. Do wykonania tego kroku potrzebne są akcesoria: 4 „kwadraty babuni” wcześniej przygotowane, włóczka w kolorze odpowiadającym ramce kwadratu, szydełko nr 5, nożyczki. Połączenie kwadratów jest krokiem do kolejnego etapu, a mianowicie realizacji koca.

Najpierw należy przygotować cztery „kwadraty babuni”, do których instrukcje podałam w Kroku 1 wskazówek wyjaśniających w jaki sposób je wykonać (link: http://bit.ly/36iQ0sl ). Następnie układamy kwadraty obok siebie, dwa na górze i dwa na dole, ułożenie ich również tworzy kwadrat. Kolejno zabieramy dwa z nich i przykładamy je prawą stroną do siebie, następnie, włóczką w kolorze ramki ( u mnie w kolorze brązowym) zszywamy je rozpoczynając od krawędzi, kończąc na kolejnej, najbliższej, gdzie w tym momencie robimy węzeł i obcinamy włóczkę. Odkładamy zszyte kwadraty. W ten sam sposób postępujemy z kolejnymi dwoma, a następnie zszywamy je z tymi wcześniej przygotowanymi. W efekcie mamy cztery zszyte kwadraty.

Czynność ta jest dosyć prosta do wykonania, wymaga jedynie odrobiny cierpliwości, jeśli jednak podstawy zostaną opanowane, to robótka w efekcie jest ładna, puszysta, (zamiast zbita i ściągnięta) oraz miękka i przyjemna w dotyku. Jeśli chodzi o koc to powyższe wymagania muszą być spełnione, by będąc nim okrytą, przyjemnie spędzało się czas w te zimowe, długie wieczory.

Film ze wskazówkami: W jaki sposób połączyć cztery „kwadraty babuni” szydełkiem?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s