W jaki sposób wykonać „kwadrat babuni”?

W filmie przedstawiam w jaki sposób wykonać wzór „kwadrat babuni” w wersji kolorowej, a mianowicie połączę trzy kolory: brązowy, biały i żółty. Robótkę wykonuję szydełkiem numer 5, a włóczki są akrylowe. Potrzebne będą również nożyczki. Środek wykonany z koloru brązowego, którym również zamykam robótkę w kwadrat, a dwa rzędy płatków, kolejno w kolorze białym i żółtym. W środku znajduje się 16 słupków i kolejno dwa rzędy gdzie jest po 16 płatków.

Do wykonania robótki potrzebna jest umiejętność wykonania słupka, czego można się nauczyć z jednego z filmów z mojego kanału na You Tube oraz łańcuszka. Oba wzory są dostępne do przyswojenia w filmach.

Są to podstawy szydełkowania, podobne jak wzór półsłupka, który jest również sfilmowany.

Jeżeli jednak ktoś miał już do czynienia z szydełkowaniem, lub jest wprawnym obserwatorem, to wystarczy jeżeli będzie postępował zgodnie ze wskazówkami z głównego filmu. Polecam obejrzeć najpierw cały film, a następnie krok po kroku i zatrzymywać podczas wykonywania elementów kwadratu.

Z takich kwadratów można zrobić koc, sweter, poncho czy torebkę.

Po kilkukrotnym obejrzeniu filmu, zauważyłam że kilka razy zamiast słupek powiedziałam półsłupek, oczywiście chodziło mi o „słupek”.

Film ze wskazówkami: „Jak wykonać kolorowy „kwadrat babuni”?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s