Wspomnienie o Miśku

Jest noc. Godzina 23:00. Pies drepta po sąsiednim podwórku. Kundel. Nie ma co. To najwierniejsza z ras. Pamiętam jak miałam kundla, miał na imię Misiek. Pamiętam. Byłam małą dziewczynką, kilkuletnią. Szłam przez łąkę do cioci i z powrotem już z pieskiem. Był taki malutki i piękny. Od razu go pokochałam. Towarzyszył mi przez conajmniej 16 lat. Dwa lata później zdechł. Nie było mnie przy tym, dowiedziałam się przypadkiem. Z rozmowy mojego z tamtejszych czasów chłopaka z tamtejszych czasów przyjaciółką. Później rodzice to potwierdzili. Smutno mi było jakby diabli mieli zabrać z tego świata. Lecz bardziej dlatego że towarzyszył mi tak długo, a ja przez okres dojrzewania, chęć życia w mieście, opuściłam go w okresie kiedy powinnam się nim opiekować.

Człowiek dokonuje dziwnych wyborów jeśli chodzi o własne przyjemności, zapomina o kimś kto potrzebuje i tęskni, by później się obwiniać.

Pamiętam Miśka bardzo dokładnie. Umaszczenie białe, długowłosy pies z mnóstwem kolorowych łat na sierści: rude, czarne, brązowe. No piękny. Kiedy się starzał to czarna sierść na pysku mu siwiała. Ładnie się starzał. Do końca, jak go pamiętam był bardzo eleganckim psem. Co było jego cechą charakterystyczną to, to że był wiejskim wędrownikiem. Potrafił wybyć na kilka godzin, spacerować po wsi. Zawsze się martwiłam czy wróci, czy go auto nie przejedzie, a on był ostrożny. Zawsze wracał.

Przeżył wiele zwierząt które miałam również w okresie jego życia: Sonię – słodką czarno-białą kundelkę z ogonem zawiniętym jak u świnki, Kubę – zestresowanego kundla, który chyba wszystkich denerwował oraz mnóstwo kotów, do wychowania których się przyczynił.

Tak, był niesamowitym psem, takim psem-tatą dla całej gromady zwierząt i dla mnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s