Wyzwanie sportowe

Trzy miesiące temu, pierwszego października podjęłam się wyzwania sportowego, które zostało zorganizowane przez Panią Kamilę Rowińska i jej zespół RBC.

Było to ciekawe doświadczenie, które zobowiązywało do codziennego pokonywania kilometrów na świeżym powietrzu.

W pierwszym miesiącu należało wychodzić z domu i chodzić lub biegać, zapisywać w zeszycie rezultat działań czyli ilość kilometrów które należało wykonać, a także czytać jedną z wybranych książek oraz wypisywać z niej tzw. „ważne lekcje”.

W drugim miesiącu obowiązkiem było bieganie i czytanie oraz notatki z wybranej książki. I tak samo jak w poprzednim miesiącu, zapisywany każdego dnia, efekt swoich działań.

Trzeci miesiąc to bieganie oraz zapisywanie rezultatu.

Poza tymi obowiązkami, które były wymagane by zaliczyć wyzwanie, w każdy poniedziałek należało napisać komentarz do posta z relacji sportowej oraz przy poście specjalnie do tego przeznaczonym „10 lekcji z przeczytanej książki” w październiku i listopadzie.

Myślę że wyzwanie ma na celu nauczyć konsekwencji i systematyczności, pewności siebie w osobistym zakładaniu realizacji celów. Założyłam, że wytrwam te trzy miesiące, że będzie to moim priorytetem niezależnie od tego, co będzie się działo wokół i ile sceptycznych opinii na ten temat usłyszę. Zakończyłam wyzwanie na trzech miesiącach, skończyłam je również z takiego powodu, że aplikacja Endomondo, w której rejestrowalo się swoje wyniki, pod koniec trzeciego miesiąca robiła „figle” i przerwała łączność. Kilka razy nadrabiałam czas by mieć zapisane w jednym ciągu ilość kilometrów, tak jak było to wymagane. Jednak, ostatniego dnia byłam na tyle zrezygnowana z powodu tej przeszkody, że olałam sprawę i zdecydowałam, że wyśle rezultat do biura taki jaki zapisała aplikacja czyli w trzech częściach. Wahałam się jeszcze przez chwilę czy kontynuować wyzwanie do ogłoszenia wyników, jednak doszłam do wniosku że uczciwie wobec siebie będzie zrezygnować w tym momencie.

Mam nadzieję, że w przyszłej edycji uda mi się zacząć wyzwanie z takim podejściem by zrealizować je w całości. Wyzwanie kończę na tym etapie, po trzech miesiącach i zamierzam kontynuować we własnym zakresie, gdyż wiele mnie ono nauczyło.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s